Dziś jest poniedziałek, 17.02.2020, imieniny Donata, Łukasza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej » Aktualności » Wielkopolska Karta Rodziny - zmiany

Wielkopolska Karta Rodziny - zmiany

Wielkopolska Karta Rodziny - zmiany

Wielkopolska Karta Rodziny – zmiany!

Uchwałą nr X/189/19 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 15 lipca 2019r. wprowadzono zmiany dotyczące programu Wielkopolska Karty Rodziny. Nowy  Program  wprowadza zmiany mówiące, iż Wielkopolską Kartę Rodziny otrzymają rodzice, którzy mają  lub mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

 

Wielkopolska Karta Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.  WKR wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług.

Prawo do Wielkopolskiej Karty Rodziny przysługuje także dzieciom:

  • w wieku do 18. roku życia,
  • w wieku do 25. roku życia – w przypadku dzieci uczących się w szkole lub szkole wyższej,
  • bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności,

ale tylko w przypadku, gdy w chwili składania wniosku w rodzinie jest co najmniej troje dzieci spełniających powyższe warunki.

Zachęcamy zatem wszystkie rodziny wielodzietne, które nie posiadają jeszcze WKR do skorzystania z przygotowanego dla nich programu wsparcia, uzyskania Wielkopolskiej Karty Rodziny oraz aktywnego z niej korzystania.

Co zrobić aby dołączyć do projektu?

 

Należy uzupełnić wniosek o przyznanie Wielkopolskiej Karty Rodziny i złożyć go w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Malanowie – Świadczenia Rodzinne i Fundusz Alimentacyjny (ul. Turecka 16, pokój nr 9 na parterze). 

 

Wydanie Wielkopolskiej Karty Rodziny jest bezpłatne. Wszystkie informacje o projekcie można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Malanowie – Świadczenia Rodzinne i Funduszu Alimentacyjny (63 289-20-27 wew. 63). 

 

Wielkopolska Karta Rodziny uprawnia do zniżek, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. Link do mapy z partnerami WKR oraz opisem zniżek https://rops.poznan.pl/wielkopolska-karta-rodziny/partnerzy/. Lista jest aktualizowana na bieżąco.

Wszelkie informacje dostępne są również na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu (https://rops.poznan.pl/wielkopolska-karta-rodziny/).

 

Z up. Wójta

Dyrektor Gminnego Ośrodka

Pomocy Społecznej w Malanowie

- Alicja Maciejewska-

 

zamieściła M.P.


Pozostałe aktualności