Dziś jest sobota, 22.01.2022, imieniny Anastazego, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej » Aktualności » ,,Akcja Zima” na terenie Gminy Malanów

,,Akcja Zima” na terenie Gminy Malanów

thstck_termometr_zimno_mroz_pogoda_600

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer alarmowy 997 oraz pod nr Tel. 112  lub do najbliższej jednostki policji.

Każdego roku odnotowuje się  przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu.

,,Akcja Zima’’ ma na celu rozszerzenie rozpoznania o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

Bezdomni potrzebujący wsparcia mogą zgłaszać się do miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej.

 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Malanowie włączając się w tą akcję prosi o szczególne zwrócenie uwagi na ww. problematykę i zamieszcza poniżej wykazy ośrodków wsparcia doraźnego dla osób bezdomnych  oraz rejestr wolnych miejsc w placówkach zapewniających miejsca noclegowe.


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności