Dziś jest sobota, 22.01.2022, imieniny Anastazego, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej » Zespół Interdyscyplinarny

Zespół Interdyscyplinarny

Zespół Interdyscyplinarny w Malanowie został powołany, aby realizować zadania związane z zapewnieniem ofiarom przemocy w rodzinie adekwatnej do skali problemu pomocy i wsparcia, a także skutkuje powstaniem zintegrowanego systemu profilaktyki i ograniczenia problemu przemocy domowej.

Zgodnie z przepisami w skład Zespołu powinni wchodzić przedstawiciele kluczowych instytucji i organizacji działających na rzecz pomocy ofiarom, izolacji sprawców a także profilaktyki przemocy w rodzinie, którzy w ramach swoich obowiązków służbowych i zawodowych będą wykonywać przedmiotowe zadania na rzecz mieszkańców Gminy Malanów.

Celem funkcjonowania Zespołu jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ochrony ofiar przemocy w rodzinie oraz inicjowanie i wspieranie działań profilaktyczno – edukacyjnych na terenie Gminy Malanów.

Do zadań Zespołu Interdyscyplinarnego należy monitorowanie zjawiska przemocy na terenie Gminy Malanów i koordynowanie działań podmiotów, których przedstawiciele wchodzą w skład Zespołu.


Pliki do pobrania